Корисна інформація

***

“Світильник Джека”, поради як безпечно вирізати гарбуз.

b_147

Гарбуз, так званий “Джек’О’Лентерн”, незмінний атрибут святкування Дня Усіх Святих. Підготовка гарбуза може бути веселим проведенням часу, а може бути і небезпечним. Ми підготували поради, як безпечно вирізати гарбуз, котрий стане справжнім шедевром свята. 
Коли Ви вибираєте інструменти, тоді великі, – не завжди найкращі. З ними Ви будете менш маневреними і Вам буде складніше вирізати дрібні деталі в дизайні. Вони також більш небезпечні, так як працюючи з ними треба додавати більше сили в роботі. Шкірка гарбуза товста, але все таки її можна перерізати маленьким ножем. 
Мініатюрні пили, які продаються в наборах для карвінга гарбуза, ідеально підходять для такої роботи. Ними зручно розрізати навіть великі гарбузи а також вирізувати маленькі візерунки. Обирайте найменший кухонний ніж.
Звісно, великі гарбузи справляють враження, але також і вимагають набагато більше зусиль, ніж маленькі. 
Не бійтеся забруднитися! Карвінг гарбуза – це завжди весело, але після такого заняття завжди залишаються купи сміття. Ви можете вирізати в гумових рукавичках, але нутрощі гарбуза вологі і руки будуть ковзати. Замість цього приготуйте декілька паперових кухонних рушників і час-від-часу протирайте руки. 
Малюйте Ваш малюнок на гарбузі перед тим, як починати вирізувати. Так Ви швидше отримаєте рівний і акуратний малюнок. Не треба поспішати – завдяки повільним нерізким рухам можна добитися бажаного результату. Якщо Ви відрізали зайве, прикріпіть шматочок назад за допомогою зубочисток або кнопок. 
Гарбуз зручно вирізувати обхопивши його ногами, лицьовою стороною до Вас. Якщо Ви поставите його на стіл, але він може гойдатися. У першому випадку Ви його більше контролюватимете і він не буде перекочуватися. 

А тепер 10 порад для вирізання ідеального гарбуза:

Помийте гарбуз: гарненько витріть гарбуз і висушіть. 
Відкрийте гарбуз: Виріжте дірку навколо “хвостика”. Переконайтеся, що дірка досить велика для маневрів. Зріжте м’якуш з “кришки” гарбуза! 
Вийміть нутрощі гарбуза: Використовуйте круглу ложку і вийміть увесь м’якуш. Шкірка має бути не менше 2,5 см.
Виберіть малюнок: Ви можете купити трафарет в магазині, знайти його в Інтернеті чи намалювати самостійно! 
Почніть малювати: Приклейте Ваш трафарет до гарбуза. Використовуючи зубочистку зробіть маленькі проколи через папір на поверхню шкірки. Таким чином у Вас не залишиться слідів від фломастера або ручки на гарбузі. 
Час вирізати: Спочатку виріжте найменші частини. Так Ви починаєте відчувати руку. Якщо Ви спочатку виріжете великі шматки, то стінки гарбуза будуть не такими міцними і Вам буде важко вирізати маленькі частини. Тому пізніше вирізайте середні частини, а потім найбільші.
Помийте гарбуз ще раз: Коли Ви закінчили вирізування малюнка, промийте гарбуз ще раз. Усередині і зовні. Витріть і висушіть гарбуз. Чистий і сухий гарбуз простоїть довше.
“Засвітіть” гарбуз: Поставте всередину звичайну свічку, не довгу, щоб вона не виглядала згори над гарбузом. 
Виріжте “димар”: Коли Ви поставите всередину свічку те потримаєте її там 5-10 хвилин. Ніколи не залишайте свічки в гарбузі без нагляду. Коли час мине, підніміть кришку і подивіться, де утворилася чорна пляма. Виріжте на тому місці дірку. Це буде Ваш “димар”. Якщо Ви не хочете постійно стежити за гарбузом Ви можете використовувати свічки на батареях. 
Зберігання гарбуза: Натріть Ваш гарбуз вазеліном. Так він не висихатиме і не гнитиме. Якщо Ви підготували Ваш гарбуз напередодні свят, поставте його в холодильник, щоб “продовжити його життя”.

 

***

Цікаво знати, поради як вчити нові слова.

Вивчати іноземну мову, а особливо, нові слова – тяжка та кропітка справа, неможлива без нудного та багатогодинного зубріння, чи не так? Не зовсім. Якщо правильно використовувати можливості свого мозку, навчання може стати набагато швидшим і цікавішим процесом.

Чому маленькі діти, які вивчають рідну мову, а також поліглоти, легко опановують кілька мов одразу, і не відчувають при цьому особливих труднощів? Тому що вони використовують ефективні стратегії навчання. Скористайтеся їх секретами, і Ви також навчитеся запам’ятовувати слова набагато легше і швидше.

Стратегія 1. Використовувати силу емоцій.

Скажіть, що спадає вам на думку при згадуванні слова honey (мед)? Тільки підручник англійської або англо-український словник? А от люди, які запам’ятовують англійські слова найбільш швидко і легко, вміють зв’язувати їх з чимось важливим для себе. Наприклад, те ж слово honey може викликати в пам’яті образ коханої дівчини (адже саме так американці називають тих, кого любить). А якщо нове слово зустрілося вам в цікавому оповіданні, то воно зв’яжеться з тими емоціями, які ви переживаєте, читаючи розповідь. Цікава розмова англійською мовою також допоможе вам швидко запам’ятати нове слово.

Чому це працює: Будь-які позитивні емоції активізують нашу здатність навчатися. Адже вони сигналізують про те, що дане слово відноситься до чогось значимого для нас.

Рекомендуємо: Вивчайте англійську мову за допомогою цікавих Вам текстів, фільмів, книг. Спілкуйтеся з цікавими вам людьми. Тоді сам досвід такого навчання стане позитивним емоційним чинником, який допоможе запам’ятати слова.

Стратегія 2. “Інтеграція” нового слова у свій досвід.

Коли маленькі діти вивчають рідну мову, вони починають помічати нове слово в найрізноманітніших ситуаціях, середовищах та контекстах. Наприклад, вперше почувши слово “білий”, маленька дитина починає повторювати його, побачивши білий сніг, білий папір, білий цукор. І саме це допомагає їй запам’ятати слово швидко і легко.

Чому це працює: Таким чином, мозок формує асоціації з різними частинами попереднього досвіду, нове слово пов’язується з тим, що дитина вже добре знає, стає більш звичним і знайомим. І для відтворення його в пам’яті вже не потрібно напружуватися, достатньо лише згадати про цукор чи сніг.

Рекомендуємо: Частіше використовуйте нове слово в різних ситуаціях – намагайтесь застосовувати його, коли розповідаєте текст, виконуючи домашнє завдання, практикуючись в англійській мові з колегами по навчанню, з носіями мови.

Стратегія 3. Повірити в свої можливості.

Скажіть, а чи гарна у Вас пам’ять? Чи легко вам вдається запам’ятовування англійських слів? Яким би не була Ваша думка про власні здібності, рано чи пізно вона перетвориться на реальність. Люди, які успішно вивчили англійську мову, вірили в свою здатність зробити це.

Чому це працює: Переконання про себе часто перетворюються на правду. Подумки повторюючи, що мови вам даються важко, ви програмуєте свій мозок на опір навчанню. “Навіщо запам’ятовувати ці слова – впевнена ваша підсвідомість, – адже все одно нічого не вийде з цього”.

Рекомендуємо: Якщо вам здається, що вивчати мови вам «не дано», спробуйте зрозуміти, звідки прийшло це переконання. “Воно підтверджене минулим досвідом, – скажете ви, – от і в школі за мову трійки хапав, і в інституті екзамен здавав два рази”. Насправді ці події зовсім не мають відношення до ваших здібностей. Причиною невдачі могли бути погане самопочуття, брак часу на підготовку або те, що знання мови на той момент вам не було потрібне. Навчіться вірити в свої сили.

Стратегія 4. Запам’ятовувати назавжди.

“На який термін збережуться знання англійської мови після ваших курсів?” – Запитують багато слухачів. “Якщо я не буду використовувати мову, не забуду я її через рік після закінчення навчання?” Відповідь на це питання також багато в чому залежить від переконань і мотивації самої людини. Успішні у вивченні мов люди зазвичай вірять у свою здатність швидко відновити знання. “Коли в мене виникне така потреба, я швидко згадаю все, що мені буде потрібно,” – кажуть вони.

Чому це працює: Наші переконання формують не тільки здатність сприймати інформацію, але і здатність зберігати її. Ми можемо вірити в те, що у нас гарна, в принципі, пам’ять – тільки трохи короткотривала. “В одне вухо влетить, а в інше вилетить,” – говоримо ми в таких випадках – і реальність, як завжди, підтверджує наші сподівання.

Рекомендуємо: Сформуйте в своїй свідомості образ швидкого відновлення втрачених навичок. Визначте період часу, протягом якого відновляться ваші навички. Наприклад: “Мені буде достатньо тижня роботи над мовою, щоб все згадати.” “Мені вистачить двох годин спілкування з іноземцем, щоб знову почати говорити швидко і впевнено.”

Стратегія 5. Пам’ятати про мету.

Дослідження показали, що люди, що мають вагому причину для вивчення мови, здатні вивчити її набагато швидше за інших. Наприклад, один з московських лікарів зумів вивчити англійську практично за місяць – знаючи, що це дозволить йому відправитися на закордонне стажування. Студенти, яким кажуть, що ті чи інші слова будуть потрібні на наступному занятті, за статистикою запам’ятовують їх краще, ніж ті, кому про це не кажуть.

Чому це працює: Будь-яке починання неможливо без вагомої причини, бажання, мотивації. Мотивація додає сили. Люди, які почали вивчати англійську мову, тому, що це модно, часто кидають навчання на півшляху. А якщо у вас є мета, то ваші шанси успішно оволодіти мовою набагато зростають.

Рекомендуємо: Згадайте, навіщо ви вивчаєте англійську мову. Можливо, ви мрієте відправитися на навчання в США, або подивитися в оригінальній версії відомий мюзикл “Кішки”, хочете отримати підвищення по службі, або мрієте давати лекції англійською мовою. Запам’ятовуючи слова, вибирайте, перш за все, ті, які ви активно використовуєте в українській мові.

Стратегія 6. Навчатися несвідомо.

Маленька дитина легко опановує рідну мову у процесі гри, спілкування, пізнання світу. Людина, що потрапила у країну, мову якої вона вивчає, швидко “вбирає в себе” десятки і сотні нових слів разом з особливостями вимови та граматики. Але ж вони не сидять над підручниками і не вивчають слова навмисно!

Чому це працює: Не секрет, що звичайна людина використовує лише мізерну частину потенціалу власного мозку. А от люди, що успішно опановують будь-які мови, змогли використати приховані можливості свого мозку. Відомо, що підсвідомість навчається в кілька разів швидше, ніж свідомість. Це відбувається в ті моменти, коли свідомість “зайнята” іншою діяльністю. Наприклад, поки ви дивитеся фільм або розмовляєте з одним, ви зосереджені на темі розмови. А в цей час ваша підсвідомість запам’ятовує нові слова.

Рекомендуємо: Вивчайте англійські слова на практиці. Наприклад, почитайте цікаву розповідь, дивіться фільми, слухайте аудіоматеріали, новини і частіше спілкуйтеся з людьми на англійській мові. Тоді ваша свідомість буде зайнято сюжетом, а несвідоме зможе з легкістю засвоїти нові слова і вирази.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *