Листівкарство (кардмейкінг)

Виготовлення листівок, або кардмейкінг (card – карта, листівка, make – робити, виготовляти)– це ремесло, вид діяльності і хобі. До речі, старовинне! Історія виникнення листівок сягає Давнього Єгипту. А у Стародавньому Китаї до Нового Року було прийнято дарували листівки, звісно виготовлені власноруч.

У 1400 році листівка, зроблена власноруч, потрапила до Європи і стала надзвичайно популярною. Аж до середини XIX століття вусіх куточках Європи люди вітали один одного саме за допомогою саморобних листівок. Пізніше з’явилися друкувальні пристрої, активно почали розвиватися комунікації, вусіх сферах був помітний прогрес. Але листівка ручної роботи, як і раніше була дорогим і пам’ятним подарунком. Її виготовленням займалися художники, майстри своєї справи. Унікальність кардмейкінга була ще й у тому, що виробник листівки не просто штампував черговий шаблон, а до кожної роботи підходив індивідуально, з душею, проявляючи свою майстерність і фантазію.

Матеріали для кардмейкінгу:

 • папір. Це, мабуть, основний матеріал для виготовлення листівок. Можна використовувати кольоровий папір, картон (білий або кольоровий, залежно від задумки), фольгу. Сьогодні в магазинах можна побачити велике розмаїття паперу та картону. На них може бути нанесений не тільки колір, але й малюнок. Окрім звичайного паперу, можна побачити папір із глянцевим покриттям. Все це розмаїття лише додає яскравості, барвистості листівкам. Головне, проявити свою фантазію та вигадку.
 • ножиці або ніж для різання паперу;
 • елементи декору: намистинки, бісер, стрази, пайєтки, гудзики, брадси тощо Вигадці майстра немає меж, саме тому дуже часто зараз на листівках у якості прикраси можна побачити зерна кави, крупи, висушені травинки, палички ванілі тощо.;
 • клей (можна використовувати ПВА, а також клей-олівець);
 • двосторонній скотч. Така клейка стрічка просто незамінна, якщо потрібно приклеїти дрібні деталі. Це позбавить вас від такої неприємності, як клей, що розтікся або сліди клею, які виглядають неакуратно;
 • скоби, дирокол. Сьогодні можна знайти в продажу кольорові скоби й фігурні дироколи. Це дуже великадопомога для тих, хто займається кардмейкінгом. Вибір фігурних дироколів настільки великий, що він задовольнить навітьнайвибагливіших майстрів;
 • шпильки;
 • степлер;
 • стрічки, мережива, тасьма;
 • нитки;
 • тканина.

Стилі кардмейкінгу

У листівкарстві (кардмейкінгу) використовуються різні стильові напрямки. Вибір стилю залежить від призначення листівки.

Гранж. Цей напрямок дуже поширений в музиці, моді, культурі, а тепер його використовують ще йу паперовому мистецтві. У кардмейкінгу цей стиль характеризується свободою творчості, не обмеженою певними рамками. Листівки такого стилю можуть бути з рваними краями, з елементами потертості. Кольори, як правило, неяскраві, темні: коричневий, сірий, чорний. Цей стиль частіше застосовується при виготовленні листівок для чоловіків.

Вінтаж. Слово французького походження, в перекладі означає «добре витримане вино». Листівки в цьому стилі зроблені під старовину, в бляклих відтінках. Це свого роду ретро-стиль. Отже, і елементи декору листівки асоціюються із минулим. Використовують старі гудзики, пожовклі тканини і мереживо. Часто у вінтажному стилі «старять» папір. Така техніка називається дістрессінг.

Міні-листівка. Листівки цього стилю невеликі за розміром (це зрозуміло із назви), відрізняються простотою виконання. Дуже часто їх використовують як доповнення до букету квітів.

Крім названих стилів, в кардмейкінгу можна зустріти запозичені з техніки скрапбукінгу стилі: класичний, фрістайл та ін. Можна навіть зробити листівку в скрап-стилі. За дизайном вона буде нагадувати сторінку з фотоальбому. На ній доречна буде навіть наявність фотографії.

Техніки кардмейкінгу

На листівках ручної роботи можна зустріти елементи різних технік. Найчастіше  використовуються:

 • Дудлінг. Слово запозичене з англійської мови, має декілька значень, але найпоширеніше – машинальний малюнок. На листівці це, як правило, графічний малюнок, який нагадує машинальні замальовки. Дуже часто дудлінг застосовується в скрапбукінзі для оформлення фотосторінок. За допомогою дудлінга на листівках виходять оригінальні написи і цифри. Найпоширеніші такі елементи, як спіралька, квітка, крапка, стібок.
 • Орігамі – спосіб виготовлення елементів декору для листівки шляхом згинання паперу в різних напрямках.
 • Вишивка на листівках часто використовується як декоративний елемент.
 • Квіллінг – спеціальний спосіб скручування паперу в спіралі. Завдяки цій техніці на листівках можна зробити паперові квіти, пелюстки, фігурні елементи тощо.
 • Рop-up – об’ємні паперові зображення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *